Teplice

Město Teplice má své krásné části, jako třeba lázně, a pak má také velice problematické lokality, a tím jsou velmi zdevastované části, například Nákladní ulice. Nákladní ulice je dopravní tepnou  Teplic, ale po stránce estetické, architektonické a sociální se bezesporu jedná o "pravé severočeské peklo".

 

Náš ateliér pracuje na zakázce sídla prosperující pojišťovací společnosti přímo na Nákladní ulici. Jde o to, navrhnout moderní, reprezentativní a funkční objekt do lokality, která je vše, jen ne pozitivní. Naštěstí náš klient má slabost pro alternativní architekturu a tak můžeme trochu experimentovat. Co kdybychom si řekli, že „kontext je opravdu mrtvý“. Co kdybychom přijali ošklivost jako výtvarný princip. Co kdybychom náš dům komponovali za pomoci rzi, šedivého betonu, černé oceli a skla?

 

Náš záměr je ohradit se oproti okolí, a to doslova, a za hradbami si v severních Čechách zahrát na sedmdesátá léta třeba někde v Kalifornii. Proč ne? Třeba proto, že tenkrát byl obchod ještě obchod a luxus a sebevědomí bylo cítit z každého detailu. To se pro pojišťovací společnost výborně hodí.

Novinky
Infocentrum Roudnice nad Labem
12. březen 2019

Přestavba masny na turistické infocentrum

Více
Revitalizace centra Pece pod Sněžkou
12. březen 2019

Bulvár na místo parkoviště a točny autobusů.

Více
Územní studie veřejných prostranství Roudnice nad Labem
11. březen 2019

Řešíme zadaná veřejná prostranství ve městě Roudnice nad Labem a...

Více