Teplice

Město Teplice má své krásné stránky, jako třeba lázně, a pak má také velice stinné stránky, a tím jsou velmi zdevastované části, například Nákladní ulice. Nákladní ulice je dopravní tepnou  Teplic, ale po stránce estetické, architektonické a sociální se bezesporu jedná o "pravé severočeské peklo".

 

Náš ateliér pracuje na zakázce sídla prosperující pojišťovací společnosti přímo na Nákladní ulici. Jde o to, navrhnout moderní, reprezentativní a funkční objekt do lokality, která je vše, jen ne pozitivní. Naštěstí náš klient má slabost pro alternativní architekturu a tak můžeme trochu experimentovat. Co kdybychom si řekli, že „kontext je opravdu mrtvý“. Co kdybychom přijali ošklivost jako výtvarný princip. Co kdybychom náš dům komponovali za pomoci rzi, šedivého betonu, černé oceli a skla?

 

Náš záměr je ohradit se oproti okolí, a to doslova, a za hradbami si v severních Čechách zahrát na sedmdesátá léta třeba někde v Kalifornii. Proč ne? Třeba proto, že tenkrát byl obchod ještě obchod a luxus a sebevědomí bylo cítit z každého detailu. To se pro pojišťovací společnost výborně hodí.

 

Druhým naším cílem bylo, aby vnější výraz navrhované stavby nebyl „administrativní budova“, ale spíše „vila“, tedy něco o poznání příjemnějšího, milejšího a domáčtějšího. To by rovněž mělo pojišťování svědčitJ. Tak uvidíme.

Novinky
Kovárna Pec pod Sněžkou
5. červenec 2016

Nový horský dům v centru Pece pod Sněžkou

Více
Městský bazén a ubytování v Peci pod Sněžkou
26. duben 2015

Studie městského bazénu, parkoviště a ubytování v centru Peci pod...

Více